flame illustration

Czemu piec na ekogroszek gaśnie?

Obecnie chyba jednym z najpopularniejszych sposobów na ogrzewanie mieszkania lub domu jednorodzinnego jest kocioł na ekogroszek. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż jest ekonomiczne i ekologiczne. Ludzie decydują się na taki piec, ponieważ władze walczą ze smogiem. Jeśli chodzi o ekogroszek to jest wydajny. Dlatego fajne jest to, iż nie trzeba co chwilę chodzić do pieca i podkładać. Jest to o wiele bardziej wygodne. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na pytanieCzemu gaśnie piec na ekogroszek?

Czemu kocioł na ekogroszek gaśnie?

To jaki kocioł wybierzemy zależy od tego jaką mamy powierzchnię do ogrzania. Jeśli ktoś ma około 200 metrów kwadratowych to powinien wybrać ok 20kw. Warto wspomnieć, iż im większy dom tym większy piec musi być. A im większe Kw w kotle tym cena jego jest większa. Tak samo jest, jeśli chodzi o ekogroszek. Na rynku możemy wyróżnić od 22kJ do 30kJ. Różnią się one kalorycznością, ilością popiołu, wilgotnością i wielkością granulatów. Granulaty przeważnie są od 5mm do 25 mm. Ok, kupiliśmy piec, fachowiec zamontował i ustawił piec. Wszystko jest dobrze, jednak jest jeden problem. Co zrobić jeśli taki piec gaśnie?


Przeczytaj również artykuł: jaki ekogroszek jest dobry


Na pewno przyczyną może być to, iż kocioł ma za częste podawanie i krótkie przerwy. A to może powodować, że ekogroszek się do końca nie spala, a już podaje następny. Przez co na palenisku jest jego dużo no i przez to gaśnie, gdyż zakryty jest żar tym niedopalonym ekogroszkiem. Dlatego też, warto poprosić fachowca o bardziej dokładne jego ustawienie. Tak, aby nie robiły się spieki. Jednak trzeba także zaznaczyć, iż dużo w tym winy jest także rodzaju ekogroszku. Jeśli jest mokry to często może się zapychać i gasnąć. Dlatego warto poszukać informacji w internecie o firmach, które proponują suchy węgiel.
Warto także wezwać kominiarza bo piec może gasnąć przez to, iż komin nie ma ciągu lub jest zapchany i trzeba przeczyścić.

Podsumowując niniejszy artykuł to jeśli ktoś ma problem z tym to warto zasięgnąć opinii i pomocy kominiarza. On na pewno wszystkiemu zaradzi. Jednak warto także pozmieniać ustawienie kotła.


Odwiedź sklep i zobacz: ekogroszek sklep online